Zlatno oko
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum o psima
 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Opekotine kod pasa

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
stryker
Moderator
Moderator
stryker


Male Broj postova : 1527
Age : 39
Lokacija : Veliko Orasje
Registration date : 16.04.2008

Opekotine kod pasa Empty
PostajNaslov: Opekotine kod pasa   Opekotine kod pasa I_icon_minitimened kol 17, 2008 12:03 am

OPEKOTINE KOD PASA


Opekotine dejstvom suve toplote kao što je npr. plamen i oparotine nastale dejstvom vlažne toplote, kao što je npr. para su najčešće nezgode koje se dešavaju u kući.

Simptomi i lečenje su isti.

Kada se bavite psom koji se opekao, morate biti veoma pažljivi, jer su opekotine veoma bolne i životinja ne dozvoljava da se dira. Preduzmite mere zaštite od ujeda vezivanjem njuške trakastom krpom, ili mekanim kanapom.

Može da se desiti da prođe nekoliko dana pre nego se pojave simptomi opekotine. Na koži će se pojaviti zelenkasta krasta. Nipošto ne skidajte krastu! Ona će otpasti sama od sebe. Ispod nje će ostati rozikasta mlada koža, koju treba namazati uljem kantariona i previti. Kod težih slučajeva, odnesite psa veterinaru.

U ozbiljnijim slučajevima, kada je pas jako opečen, prvo postupiti kao u slučaju šoka. Utopliti psa i davati mu rastvor glukoze (rastvoriti 2-3 kašičice šećera u 500 ml vode, prokuvati, ohladiti, pa dati psu).

Olakšajte mu bol nekim analgetikom prema preporuci veterinara i prebacite ga odmah kod veterinara.

Napomena
Ne smete davati psu bilo kakav lek, jer neki bezlazleni lekovi poput acetisala za ljude, mogu ubiti psa.
Uvek se posavetujte sa veterinarom, zapišite koji lek ste mu dali i koliko leka ste dali. Taj podatak je važan za veterinara
[Vrh] Go down
http://www.freewebs.com/lovackipsi
iva
Patuljasti pinč
Patuljasti pinč
iva


Female Broj postova : 112
Lokacija : Zagreb
Registration date : 09.08.2008

Opekotine kod pasa Empty
PostajNaslov: Re: Opekotine kod pasa   Opekotine kod pasa I_icon_minitimened kol 17, 2008 1:20 pm

poučno...
moj pas nije nikad imao opekline...
u biti, moj pas je samo jednom bio bolestan, kad je temperaturu dobio, a sad sve to čitam i pomislim hvala bogu šta s mojim nije bilo problema...
[Vrh] Go down
Anjić
Pudl
Pudl
Anjić


Female Broj postova : 375
Age : 29
Lokacija : Zagreb
Registration date : 21.04.2008

Opekotine kod pasa Empty
PostajNaslov: Re: Opekotine kod pasa   Opekotine kod pasa I_icon_minitimened kol 17, 2008 2:39 pm

interesantno mi je da se kod gadnih opekotina treba utopliti psa. uvijek sam imala drugačiji dojam. ako dođe do takvog slučaja kod nekoga ovdje na forumu, ovaj tekst će biti od velike pomoći! Very Happy
[Vrh] Go down
stryker
Moderator
Moderator
stryker


Male Broj postova : 1527
Age : 39
Lokacija : Veliko Orasje
Registration date : 16.04.2008

Opekotine kod pasa Empty
PostajNaslov: stryker   Opekotine kod pasa I_icon_minitimened kol 17, 2008 11:33 pm

nadam se da hoce
[Vrh] Go down
http://www.freewebs.com/lovackipsi
iva
Patuljasti pinč
Patuljasti pinč
iva


Female Broj postova : 112
Lokacija : Zagreb
Registration date : 09.08.2008

Opekotine kod pasa Empty
PostajNaslov: Re: Opekotine kod pasa   Opekotine kod pasa I_icon_minitimepon kol 18, 2008 5:28 pm

ja se nadam da uopće neće trebat ovaj tekst
[Vrh] Go down
stryker
Moderator
Moderator
stryker


Male Broj postova : 1527
Age : 39
Lokacija : Veliko Orasje
Registration date : 16.04.2008

Opekotine kod pasa Empty
PostajNaslov: stryker   Opekotine kod pasa I_icon_minitimepon kol 18, 2008 11:17 pm

to bi bilo najbolje
[Vrh] Go down
http://www.freewebs.com/lovackipsi
Anjić
Pudl
Pudl
Anjić


Female Broj postova : 375
Age : 29
Lokacija : Zagreb
Registration date : 21.04.2008

Opekotine kod pasa Empty
PostajNaslov: Re: Opekotine kod pasa   Opekotine kod pasa I_icon_minitimeuto kol 19, 2008 11:00 am

istina, bilo bi najbolje. rabbit
[Vrh] Go down
ivkica
Admin
Admin
ivkica


Female Broj postova : 804
Age : 29
Lokacija : ...sa životinjama...
Registration date : 14.04.2008

Opekotine kod pasa Empty
PostajNaslov: Re: Opekotine kod pasa   Opekotine kod pasa I_icon_minitimeuto kol 26, 2008 11:46 am

Potpisujem!Jako zanimljivo...kod nas nikad opeklina. Wink
[Vrh] Go down
https://zlatnooko.forumhr.com
bebby
Samojed
Samojed
bebby


Female Broj postova : 1155
Lokacija : Maltese Land
Registration date : 02.05.2008

Opekotine kod pasa Empty
PostajNaslov: Re: Opekotine kod pasa   Opekotine kod pasa I_icon_minitimečet kol 28, 2008 10:56 am

Jako zanimljivo...Moja Lana nikada nije imala opeklina lol!
[Vrh] Go down
http://psisuzakon.77forum.com
Sponsored content





Opekotine kod pasa Empty
PostajNaslov: Re: Opekotine kod pasa   Opekotine kod pasa I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Opekotine kod pasa
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Skotnost pasa
» PARVOVIROZA PASA
» Toksokaroza pasa
» Demodikoza pasa
» Hidroterapija u pasa

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Zlatno oko :: Sve o psima :: Zdravlje i njega-
Forum(o)Bir: